Grzejnik Medusa

Brak wyników.

Medusa to zdecydowanie model inny niż wszystkie; na pierwszy rzut oka w ogóle nie przypomina grzejnika, a raczej intrygującą ozdobę – rzeźbę lub modernistyczną instalację. Dlaczego? Medusa ma bowiem formę koła. W rurach przewodowych, ukształtowanych w idealny okrąg, zamontowane są faliste, nieregularne profile grzewcze, tworzące luźną siatkę. Produkowana jest w jednym rozmiarze: 1415 mm x 1415 mm, o głębokości 92 mm i rozstawie przyłączeń równym 50 mm.

„Medusa unosi się delikatnie na równie pochyłej życia. I ciepło rozchodzi się w otoczeniu. Okrągła w kształcie, subtelna, stworzona, aby wić się w przestrzeni. Medusa stanowi przedmiot bardzo wyrafinowany, który dodaje wartości przestrzeni, w którą jest wkomponowany.” – Luigi Molinis

Grzejnik Medusa wyposażony jest w zawór prosty z rozstawem osi 50 mm z miedzianymi, wielowarstwowymi łącznikami; w zestawie znajduje się również odpowietrznik, komplet maskujący na rury (do rur o maksymalnej średnicy 16 mm), oraz cztery wsporniki na ścianę.

Parametry techniczne modelu:

  • przekrój przewodów rurowych: 33,7 mm,
  • przewody faliste: średnica równa 16 mm,
  • nagwintowanie 1/2” prawe,
  • maksymalne ciśnienie robocze: 8 barów,
  • maksymalna temperatura pracy: 95 stopni Celsjusza.

Model dostępny jest w kolorach z serii Classic, Special, Surface oraz wybranych RAL.

W trosce o bezpieczeństwo grzejnika i komfort klienta, Medusa chroniona jest osłonami z tworzywa przeciwuderzeniowego, które pozwalają zabezpieczyć ją przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami możliwymi podczas transportu.

Menu